14 października 2012 r.

1. Aktu­al­nie Fun­dacja Dzieło Nowego tysią­cle­cia pod­jęła opiekę nad wieloma młodymi, zdol­nymi Polakami fun­du­jąc dla nich stype­n­dia. Młodzież naszej parafii włącza się w tę ogólnopol­ską akcję i zbiera ofi­ary na ten cel.
  2. Dzisiaj 14 paźdz. Dzień Edukacji Nar­o­dowej. Z tej okazji my dusz­pasterze składamy wszys­tkim nauczy­cielom, wychowaw­com i pra­cown­ikom zatrud­nionym w oświa­cie satys­fakcji ze swo­jej pracy i jak najlep­szych osiąg­nięć naukowych i wychowaw­czych swoich wychowanków. Zapraszam wszys­t­kich nauczy­cieli, wychowaw­ców i pra­cown­ików oświa­towych czyn­nych i emery­tów, do prowadzenia różańca św. pod­czas dzisiejszego nabożeństwa różańcowego.
  3. We wtorek 16 października rocznica wyboru błog. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Taca w przyszłą niedz przez­nac­zona jest na potrzeby Stol­icy Apos­tol­skiej, Świętopietrze.
  4. W czwartek 18 października św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Zapraszam pra­cown­ików służby zdrowia do prowadzenia różańca św.
  5. 11 października papież Benedykt XVI rozpoczął Rok Wiary, który będzie trwał do 24 listopada przyszłego roku. Diecezja Lubel­ska rozpoczęła Rok Wary również 11 października w Kat­e­drze Lubel­skiej. W inau­gu­racji Roku Wiary uczest­niczyli wszyscy Księża Biskupi naszej Archi­diecezji i wielu kapłanów. Wśród nich również pro­boszcz michowski. W naszej parafii inau­gu­racja Roku Wiary będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9,15.
  6. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych codzi­en­nie na nabożeństwa różań­cowe, które będą odpraw­iane po Mszy św. o godz. 17,00.
  7. Bóg zapłać nowożeń­com za sprzą­tanie koś­cioła na dzisiejszą niedzielę. Za tydzień proszę o to mieszkań­com Michowa z ul. Zasadnia.
  8. W przyszłą niedzielę 21 paźdz. kandy­daci do bierz­mowa­nia z naszej parafii orga­nizują kier­masz ciast. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Siostrom Białym Mis­jonarkom Afryki, które będą goś­ciły w naszej parafii 28 paźdz. na Mszy św. o godz. 16,00.
  9. Trwa grun­towny remont naszego koś­cioła. W tym tygod­niu pra­cow­ali tynkarze, którzy tynkowali wieżę koś­cioła. Bardzo jest nam potrzeba tynkarzy, aby dokończyć prace tynkarskie. Jeżeli przez najbliższe 34 dni nie otynku­jemy tej części nad kaplicą grobu Jezusa, to dekarze zabiorą swój sprzęt, pójdą do pracy w innym miejscu i przyjdą do nas za ok. miesiąc. Bardzo proszę o zrozu­mie­nie i przyjś­cie nam z pomocą. Podob­nie jak tynkarzy poszukuję malarza, aby poma­lował tę część nad kaplicą św. Józefa. Bóg zapłać za pomoc przy tynkowa­niu wieży koś­cioła i tej części nad zakrys­tią Zyg­muntowi Ścibiorskiemu z Kol. Rudzienko i Romanowi Patrzy­la­sowi z Rudzienka Bpiego, strażakom za sku­cie tynku nad kaplicą grobu P. Jezusa. Bóg zapłać za poma­lowanie tej części koś­cioła nad zakrys­tią i tynkowanie wieży koś­cioła, z Michowa: Adamowi Aftyka i Michałowi Ostrowskiemu z Ciotczy Mar­ius­zowi i Fran­ciszkowi Gol. Pon­adto w tym tygod­niu poma­gali: ??.Bogusz z Dębin i Zyg­munt Kula z Ciotczy. Już możemy zobaczyć jaki kolor będą miały ściany naszego koś­cioła. Ściana nad zakrys­tią już została poma­lowana. Cieszymy się z nowego krzyża, który jest wyko­nany ze stali nierdzewnej. Jest to wierna kopia starego krzyża. Gdyby ten stary krzyż postał jeszcze dłużej to mógłby runąć, gdyż śruby mocu­jące były bardzo zardzewiałe. Został również zdjęty krzyż z wieży­czki przy kapl­icy Grobu Pana Jezusa. Będzie on również odnowiony. Już jutro dekarze będą zde­j­mować blachę nad zakrys­tią koś­cioła, będziemy ocieplać ten strop wełną min­er­alną. W tym celu zakupiłem 72 m2 wełny mineralnej.
  10. W przyszłą niedz. wybory do Rady Dusz­paster­skiej w naszej parafii. Z kandy­datów którzy zostali zgłoszeni 1 dorosła osoba może wybrać tylko jed­nego kandy­data i wrzu­cić do urny tylko 1 kartkę ze swoim kandy­datem. Prosiłem przy zgłasza­niu kandy­datów, aby ich zapy­tać czy wyrażają zgodę na kandy­dowanie. Myślę, że nie wszys­t­kich kandy­datów pytal­iśmy o zgodę. Listy kandy­datów są wywies­zone w gablocie przed koś­ciołem. Ja również teraz ich przeczy­tam. Gdyby ktoś z kandy­datów nie wyrażał zgody do kandy­dowa­nia to proszę to zgłosić do mnie w zakrys­tii i nie będziemy go brali pod uwagę w głosowaniu.
  11. W przyszłą niedzielę obędzie się również badanie prak­tyk religi­jnych czyli licze­nie wiernych uczest­niczą­cych we Mszach św. i przyj­mu­ją­cych Komu­nię św.
  12. Pomod­limy się za zmarłych: Robert Fir­lej z Lubar­towa 36 l., Kaz­imiera Sobiesiak z Budek 73 l.