21 października 2012 r.

1. W naszej parafii dzisiaj uroczyś­cie rozpoczy­namy Rok Wary na Mszy św. o godz. 9,15. Na pulpicie jest wyłożona Księga Ewan­gelii jak również Kat­e­chizm Koś­cioła Katolick­iego i Doku­menty Soboru Watykańskiego II. Chcemy w tym roku w sposób szczególny się­gać do tych ksiąg. Więcej czy­tać Pismo Święte, poz­nawać prawdy Wiary z Kat­e­chizmu Koś­cioła Katolick­iego i odwoły­wać się do doku­men­tów Soboru Watykańskiego II.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca z dnia dzisiejszego jest przez­nac­zona na ?Papieskie Dzieło Rozkrzewienia Wiary?. Nato­mi­ast przez cały tydzień będą zbier­ane ofi­ary na różańcu na ?Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego?.
  3. Dzisiaj kandy­daci do bierz­mowa­nia z naszej parafii orga­nizują kier­masz ciast. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Siostrom Białym Mis­jonarkom Afryki, które będą goś­ciły w naszej parafii 28 paźdz. na Mszy św. o godz. 16,00.
  4. Dzisiaj również licze­nie wiernych uczest­niczą­cych na Mszach św. i przys­tępu­ją­cych do Komu­nii św.
  5. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych codzi­en­nie na nabożeństwa różań­cowe, które będą odpraw­iane po Mszy św. o godz. 17,00.
  6. Jutro 22 października w rocznica ingresu abpa Stanisława Budzika do naszej Lubel­skiej archi­diecezji. Pole­camy pasterza diecezji naszym modlitwom.
  7. W przyszłą niedzielę zmi­ana czasu z let­niego na zimowy. Już od najbliższej soboty Msza św. wiec­zorowa będzie o godz. 16,00. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16,00 zapraszamy młodzież przy­go­towu­jącą się do sakra­mentu bierz­mowa­nia. Spec­jal­nymi gośćmi na tylko na tej Mszy św. będą Siostry Białe Mis­jonarki Afryki, które przy­bliżą nam prob­lematykę misyjną. Serdecznie zapraszamy młodzież, rodz­iców i wszys­t­kich zain­tere­sowanych. Różaniec w przyszłą niedzielę będzie wyjątkowo przed Mszą św. czyli o godz. 15,30.
  8. Bóg zapłać za sprzą­tanie koś­cioła mieszkań­com ul. Zasad­niej. Za tydzień proszę o to Michowa ul. Par­tyzancka po stronie kościoła.
  9. Trwa grun­towny remont naszego koś­cioła. Cieszymy się że już wieża koś­cioła została wyłożona blachą. Przy­wiozłem również pozło­coną kulę. Krzyż ze stali nierdzewnej i pozło­cona kula będą się bardzo ład­nie prezen­tować na wieży naszego koś­cioła. Pozło­cona kula jest wyłożona przed ołtarzem. Pier­wszymi spon­so­rami byli strażacy z OSP Michów którzy ofi­arowali 700 zł. W tym tygod­niu ofi­ary złożyli: dyrek­tor Banku Spółdziel­czego w Michowie Jan Kopeć 1000 zł; Zarząd Banku Spółdziel­czego w Cycowie 500 zł. Bóg zapłać . Czekamy na dal­szych spon­sorów złoce­nia kuli. W tym tygod­niu pra­cow­ali tynkarze, którzy tynkowali wieżę koś­cioła i tę część nad kaplicą grobu P. Jezusa. Tynki wykony­wali bra­cia Patrzy­las. Bóg zapłać za pomoc przy tynkowa­niu i mal­owa­niu otynkowanych części: Ścibiorskiemu Zyg­muntowi z Kol. Rudzienko, Rączce Stanisła­wowi z Rudzienka I, który pra­cował w tym tygod­niu przez 3 dni, poma­gali tynkar­zom Kukier Marek z Ciotczy, Euge­niusz Kołodyński z Michowa. Bóg zapłać za poma­lowanie tej części nad kaplicą św. Józefa Mar­ius­zowi Gol z Ciotczy i za zagrun­towanie wieży koś­cioła i nad kaplicą grobu Jezusa Woj­ciechowi Strz­eleck­iemu i jego syn­owi Dami­anowi. Za zle­cone prace tynkarskie zapłaciłem w tym tygod­niu 1200 zł. W tym tygod­niu została zdjęta blacha z dachu nad zakrys­tią i strop koś­cioła został ocieplony pod­wójną warstwą wełny mineralnej,72 m2.
  10. Wybory do Rad Dusz­paster­s­kich przełożymy na przyszłą niedzielę, gdyż wielu zgłos­zonych kandy­datów wyco­fało się. Dlat­ego dzisiaj już po zapy­ta­niu kandy­datów podaję ich nazwiska. W przed­sionku koś­cioła będą wyłożone kartki z pieczątką parafii i tam będziemy mogli zagłosować wpisu­jąc 1 nazwisko wybranego kandy­data na jed­nej kartce. W głosowa­niu biorą udział tylko osoby dorosłe.
  11. Pomod­limy się za zmarłego śp. Ryszarda Kowal­czyka z Rudzienka. Przeżył lat 70.