27 sty­cz­nia 2013 r.

1. Pomimo wszel­kich starań, aby ją zwal­czyć, ta jed­nos­tka chorobowa dotyka wciąż mil­iony ludzi, skazu­jąc ich nie tylko na cier­pi­e­nie fizy­czne, ale także na cier­pi­e­nie psy­chiczne, spowodowane niemal automaty­czną mar­gin­al­iza­cją tych, którzy na nią zapadają. Tym­cza­sem trąd już jest uleczalny i nie musi być wyrok­iem śmierci czy wyg­na­nia dla chorych. Potrzeba tylko naszej dobrej woli i sol­i­darności. W tym roku w Archi­diecezji Lubel­skiej, z inic­jatywy Sióstr Białych Mis­jonarek Afryki, orga­nizu­jemy pomoc dla trę­dowatych z Jeevo­daya (czyt. Dzi­wodaja) w Indii (zob. www​.jeevo​daya​.org), gdzie funkcjonuje Ośrodek Reha­bil­i­tacji Osób Trę­dowatych, w którym od wielu lat pracuje pol­ska lekarka Helena Pyz. Akcja będzie prze­b­ie­gać pod hasłem: „I Ty możesz pomóc pokonać trąd!” Aby wesprzeć tę akcję chcemy włączyć się w zbiórkę pieniężną poprzez zebranie ofiar do puszki.
  2. Dzisiaj o 16,00 Msza św. dla kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. spotkanie infor­ma­cyjne dla rodz­iców. Dzisiaj po Mszy św. wiec­zorowej zapraszamy chórzys­tów na spotkanie opłatkowe.
  3. Jutro w dzień św. Tomasza z Akwinu, wielkiego teologa będzie odpraw­iona Msza św. żałobna za Ks. kard. Józefa Glempa, Pry­masa Pol­ski o godz.7,00. 31 I św. Jana Bosko, wychowawcy i opiekuna zanied­banej młodzieży.
  4. W tym tygod­niu I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15,15 i o 16 Msza św. W Dębi­nach o 14,00.
  5. W sobotę 2 II święto Ofi­arowa­nia Pańskiego– Matki Boskiej Grom­nicznej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęce­nie grom­nic na początku każdej Mszy św. W grom­nice można się zaopa­trzyć przy sto­liku z prasą. 2 lutego to Dzień Życia Kon­sekrowanego i rocznicę święceń księdza biskupa Mieczysława Cisło. 2 II to również I Sob­ota miesiąca. Ado­racja I Soboty miesiąca rozpocznie się o 8,15 i będzie trwała do Mszy św. o godz. 9.15. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Po sumie zmi­ana tajem­nic różańca św. W Łukawce będzie Msza św. w drugą sobotę miesiąca tj. 9 II o godz. 9,00.
  6. Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podz­iękować za złożone ofi­ary zarówno do nas kapłanów, do rad­nych, na opłatek i pod­czas wiz­yty dusz­paster­skiej, za ofi­ary składane na tace na parafię czy różne cele Koś­cioła Powszech­nego i diecez­jalne. Wyrażam radość, że rozu­miecie potrzebę prac związanych z remon­tem naszego koś­cioła i stara­cie się w nie włączyć. Efekty naszych wspól­nych dzi­ałań są już doskonale widoczne. Staram się każdą powier­zoną mi złotówką jak najlepiej gospo­darować. Parafia po raz kole­jny złożyła wnioski o dofi­nan­sowanie zarówno uni­jne jak i do Min­is­terstwa Kul­tury i Dziedz­ictwa Nar­o­dowego. Doty­chczas nie otrzy­mal­iśmy żad­nego dofi­nan­sowa­nia. Składam również poda­nia do różnych insty­tucji. Złożyłem też prośbę do Rady Gminy w Michowie o dofi­nan­sowanie remontu naszego kościoła.
  7. W tym tygod­niu zapłaciłem wykon­awcy prac dekars­kich 80 tys. zł. Jak ogłasza­łem tydzień temu, wykon­awca nie chciał 40 tys. tylko przy­na­jm­niej 2 razy więcej tj. kwotę 80 tys. zł. Dlat­ego 40 tys. poży­czyłem i przekaza­łem mu w tym tygod­niu 80 tys. zł. Przy­pomnę, że 6 sty­cz­nia br. otrzy­mał od nas już 30 tys. zł. Tylko w tym roku otrzy­mał od nas 110 tys. zł. W sumie zapła­cil­iśmy dekar­zowi już 215 tys. zł. Pozostaje jeszcze do odd­a­nia dekar­zowi kwota 128 tys. 510 zł.
  8. Bóg zapłać za ofi­ary złożone na koś­ciół w tym tygod­niu: Rodz­ina Opol­s­kich z ul. Spoko­jnej 200 zł.
  9. Zapowiedzi, intencje, prasa: ?Mały Gość Niedzielny? (testy dla szós­tok­la­sistów). ?Gość Niedzielny? na niedzielę 27 sty­cz­nia załączył na płytce DVD film pt.: „Ludzie Boga”. Znakomity, nagradzany, oparty na fak­tach film swoim przesłaniem doskonale wpisuje się w misyjny wymiar Koś­cioła. Dotyka kwestii dawa­nia świadectwa o Chrystusie.
  10. Bóg zapłać za sprzą­tanie koś­cioła mieszkań­com Rudzienka I od skrzyżowa­nia do ul. Kurowskiej. Złożyli oni ofi­arę na ogrze­wanie koś­cioła 165 zł. W tym tygod­niu, w piątek, proszę o sprzą­tanie koś­cioła mieszkańców Budek.
  11. W środę będzie roz­bieranie choinek od godz. 16,00. Prosimy o pomoc.
  12. W środę będą roz­dawane dary od godz. 9,00. Głównie jest to dżem.
  13. Kon­fer­encje dla narzec­zonych rozpoczną się w przyszłą niedzielę 3 II o godz. 15,00.
  14. Zapraszam dzieci kl. II a i dzieci z Ciotczy, na egza­min w sobotę po sumie. Dzieci z kl. II b w sobotę po Mszy św. wiec­zorowej. Dzieci z Dębin w I piątek po Mszy św. w Dębinach,
  15. Pomod­limy się za zmarłych z Michowa: śp. Woj­ciecha Ślicz­ni­aka 34 l; Tadeusza Aftykę 81 l.