14 kwiet­nia 2013 r.

1. Jej celem jest ponowne odkry­wanie i pogłę­bi­e­nie znaczenia Słowa Bożego w życiu Koś­cioła i w oso­bistym życiu człowieka jako codzi­enny duchowy pokarm dla naszej duszy. Zachę­cam do tego by w każdej rodzinie było Pismo Św. i abyśmy je jak najczęś­ciej czy­tali i rozważali zwłaszcza że przeży­wamy Rok Wiary. Przez cały tydzień przed czy­ta­ni­ami będą stosowne komen­tarze, które lep­iej nam pomogą zrozu­mieć Słowo Boże.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. pro­boszcza z parafii Przemie­nienia Pańskiego w Lublinie, dziekana dek Lublin-​Zachód ks. kan. Pio­tra Nowaka. Będzie on zbierał ofi­ary do puszki na budu­jący się koś­ciół. Chcemy wspomóc tę parafię w tym trud­nym dziele budowy koś­cioła. Ks. Dziekanie Bóg zapłać za wygłos­zone słowo Boże.
  3. W imie­niu władz Met­ro­pol­i­tal­nego Sem­i­nar­ium Duchownego w Lublinie, alum­nów, nas kapłanów składam serdeczne Bóg zapłać za ofi­ary na seminarium.
  4. 16 kwiet­nia rocznica urodzin emery­towanego papieża Benedykta XVI. Ofi­aru­jmy nasze mod­l­itwy prosząc o zdrowie dla niego.
  5. W najbliższą sobotę 20 kwiet­nia uroczys­tość Legionu Maryi ?Acies? ? główne święto Legionu Maryi. Zapraszamy członków czyn­nych i wspier­a­ją­cych Legionu Maryi, Kółka Różań­cowe czci­cieli Maryi i chęt­nych. Początek od 10,30 różaniec i o 11,00 Masza św. później spotkanie w salach kat­e­chety­cznych przy herbacie.
  6. Za tydzień IV niedziela Wielka­nocy zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpocznie ona tydzień mod­l­itw o powoła­nia do służby Bożej kapłańskiej i zakon­nej. W przyszłą niedzielę przy­jedzie do nas ks. prob. z parafii Baranów. Wygłosi słowo Boże i będzie również zbierał ofi­ary do puszki na spłatę długu po zaciąg­nię­tym kredy­cie na remont koś­cioła parafi­al­nego. Parafia Baranów otrzy­mała pomoc Uni­jną, ale musi­ała zaciągnąć kredyt na wkład własny. My również mamy dług po przeprowad­zonych pra­cach remontu dachu naszego koś­cioła, ale chcemy się podzielić z tymi, którzy są w gorszej sytu­acji od nas.
  7. Inwest­y­cja poszy­cia dachu w naszej parafii, wymi­any potrzeb­nych kon­strukcji drew­ni­anych i elewacja powyżej dachu koś­cioła wyniosła nas prawie 400 tys. (338510 blacha i prace dekarskie; do tego trzeba doliczyć: drzewo, prace dodatkowe jak ustaw­ianie wieży, dźwig, ocieple­nie zakrys­tii i elewacja nad dachem koś­cioła daje nam kwotę prawie 400 tys. zł). Zebral­iśmy doty­chczas na tę inwest­y­cję 251165zł. Jeszcze w tym roku dzwon­nica koś­cioła będzie kryta blachą i mamy nie zapła­cone kierown­ikowi budowy.
  8. Rozpoczęliśmy w tym tygod­niu zbi­janie tynków z naszego koś­cioła jako przy­go­towanie do grun­townego remontu elewacji koś­cioła i wyko­na­nia izo­lacji pio­nowej i poziomej. Bóg zapłać za pomoc przy zbi­ja­niu tynków rodz­i­com młodzieży bierz­mowanej: Zbig­niew Zakaszewski, Kamil i Krys­t­ian Borzęcki za brata Karola, Grze­lak Janusz z synem Michałem. Proszę o pomoc w tym tygod­niu rodz­iców młodzieży bierz­mowanej i rodz­iców dzieci komu­ni­jnych: poniedzi­ałek; środa i czwartek, piątek od 8,00. W sobotę nie gdyż są uroczys­tości Legionu Maryi. Potrzebne narzędzia to: mała siekierka, młotek murarski lub zwykły, przeci­nak. Mamy do ustaw­ienia kilka przęseł do rusz­towań budowlanych (takich jak są przy bocznej kapl­icy od strony ul. Par­tyzanck­iej). Umieją­cych ustaw­iać proszę w poniedzi­ałek na 8,00.
  9. Prasa: Gość Niedz., Niedziela, Mały Gość Niedz., Tęcza. Do Goś­cia Niedziel­nego na 14 kwiet­nia br. został dołąc­zony doku­ment: „O wyzwa­ni­ach bioe­ty­cznych, przed którymi stoi współczesny człowiek. To doku­ment Zespołu Ekspertów ds. Bioe­tyki Kon­fer­encji Episkopatu Pol­ski. Pole­camy jego lek­turę. Gość Niedzielny na 14 kwiet­nia br. zaw­iera także dodatek spec­jalny: płytę DVD z filmem pt. „Bib­lio, ojczyzno moja”. Film uczy jak czy­tać i żyć na co dzień w ryt­mie Słowa Bożego. Doku­ment ten stanowi żywe i porusza­jące świadectwo osób, które pod wpły­wem czy­ta­nia Bib­lii, rozkochane w Słowie, przeży­wają odrodze­nie swo­jej wiary i w nowy sposób odczy­tują codzienność
  10. Bezpłatne badanie słuchu w Ośrodku Zdrowia w Michowie 27.04.2013 r.
  11. W dni­ach 25 maja –15 czer­wca odbędą się XVI Lubel­skie Dni Rodziny. 26 maja o godz. 11:30 w kat­e­drze lubel­skiej rozpocznie się uroczysta Eucharys­tia z udzi­ałem Małżonków świę­tu­ją­cych swój Jubileusz50/​55/​60 zawar­cie sakra­men­tal­nego związku. Jubi­laci mogą zgłosić swój udział wypeł­ni­a­jąc spec­jalny formularz.
  12. Bóg zapłać za sprzą­tanie k-​ła mieszkań­com Michowa ul. 1000-​lecia. Na przyszłą niedzielę proszę o to mieszkańców Michowa ul. Zasad­niej. Proszę o sprzą­tanie koś­cioła w piątek, gdyż w sobotę są uroczys­tości Legionu Maryi.
  13. Pomod­limy się za śp. Ryszard Byczek z Kol. Rudzienko 70 lat.