28 kwiet­nia 2013 r.

1. Nabożeństwa majowe będą odpraw­iane codzi­en­nie po Mszy św. o godz. 17,00. Zapraszam dzieci, młodzież dorosłych. Parafia nasza jest pod wezwaniem Matki Bożej dlat­ego proszę aby w poszczegól­nych wioskach były śpiewane ?majówki? koło kapliczek, krzyży. Proszę zad­bać o kapliczki i krzyże przy­drożne, aby je ozdo­bić, gdzie jeszcze tego nie uczyniono. 1 maja to również 2 rocznica beat­y­fikacji Papieża Jana Pawła II.
  2. W czwartek I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o 7,00 wys­taw­ie­nie Najświęt­szego Sakra­mentu i będziemy mod­lić się o powoła­nia kapłańskie i zakonne.
  3. W piątek 3 maja Uroczys­tość Matki Bożej Królowej Pol­ski, głównej patronki naszej Ojczyzny i 222 rocznica uch­wale­nia Kon­sty­tucji 3-​go Maja. Msze św. o 9,15, 12,00 i 17,00. Na Mszy św. o godz. 9,15 będziemy mod­lić się w intencji strażaków z racji święta patrona strażaków św. Flo­ri­ana. Jest to równocześnie I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszami świę­tymi. Proszę wywiesić flagi nar­o­dowe na Dzień Flagi 2 maja i na 3 maja na święto Królowej Polski.
  4. W sobotę św. Flo­ri­ana i I sob­ota miesiąca. Ado­racja i Soboty po Mszy św. o 7,00.
  5. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie zmi­ana tajem­nic różańca św.
  6. Bóg zapłać za sprzą­tanie koś­cioła mieszkań­com ul. Par­tyzanck­iej po stronie apteki. Złożyli oni ofi­arę na remont koś­cioła??.. Bóg zapłać mieszkań­com ul. Zasad­niej 200 zł.
  7. Planowana piel­grzymka po sank­tu­ar­i­ach Europy została znow­eli­zowana i skró­cona 1824.08.2013. Trasa będzie wiodła przez Czechy, Francję, Italię. Piel­grzymi odwiedzą Pragę ? Reims ? Paryż ? Lour­des ? La Salette ? Medi­olan. Szczegóły w gablocie przed koś­ciołem. Zachę­camy do wyjazdu naszych parafian i innych chętnych.
  8. W tym tygod­niu wykon­al­iśmy wiele prac przy porząd­kowa­niu otoczenia naszego koś­cioła i zbi­ja­niu tynków z koś­cioła jako przy­go­towanie do grun­townego remontu elewacji koś­cioła i wyko­na­nia izo­lacji pio­nowej i poziomej. Tynki nad kaplicą od strony dzwon­nicy zostały już zbite. Rusz­towanie zostało prze­nie­sione na drugą stronę. Bóg zapłać za pomoc rodz­i­com młodzieży bierz­mowanej i rodz­i­com dzieci I Komu­ni­jnych. W tym tygod­niu pra­cow­ali: w poniedzi­ałek– Zyg­munt Ścibiorski z Kol. Rudzienko; we wtorek– Jan Tar­goński z ul. Par­tyzanck­iej i Hen­ryk Gajo z ul. Szkol­nej II; w środę –Luc­jan Nowak z Dębin i Fabian Banucha z Trz­cińca; w czwartek– rodz­ice dzieci I komu­ni­jnych: Zbig­niew Bojanowski, Andrzej Gomuła, Krzysztof Zdunek z Michowa i Robert Tomasiewicz z Trz­cińca; w sobotę– Bro­nisław Bogusz, Marek Gol, Sła­womir Jankowski, Krzysztof Wad­owski z Michowa. To oni prze­nieśli rusz­towanie i w poniedzi­ałek wiec­zorem ustawią nową część rusz­towań. Bardzo proszę o zmo­bi­li­zowanie się rodz­iców młodzieży bierz­mowanej i I Komu­nii św. Mogą przyjść za rodz­iców i dzi­ad­kowie. Proszę, aby każdy z rodz­iców przyszedł choć 1 dzień. Kto nie może pra­cować na wysokości to są prace i nisko. Kto pracuje w zakładach pracy to może przy­chodzić przez parę dni po zakończe­niu pracy zawodowej. Zapraszam do pracy codzi­en­nie, oprócz święta w piątek. W tym tygod­niu jest dobra okazja bo są dni wolne. Będziemy pra­cow­ali również 1 maja. Potrzebne narzędzia do pracy to młotek, przeci­nak, siekierka i gdyby ktoś miał możli­wości poży­czenia młota pne­maty­cznego do zbi­ja­nia tynków to bardzo o to proszę. Bardzo byśmy chcieli, aby skuwanie tynków zakończyć przed I Komu­nią św. i bierz­mowaniem i uporząd­kować teren. Gdyby nastąpiła mobi­liza­cja byłoby to możliwe. Kto chce sobie zabrać gruz to proszę przy­jechać i zabrać sobie. Na parkingu k. koś­cioła dołki zostały już prawie zasy­pane. W tym tygod­niu wywieziona została blacha na złom. Pozostały tylko arkusze blachy, które nie były zwinięte i zniszc­zone. Za tydzień powiem ile wpłynęło pieniążków ze sprzedaży złomu. Również rodz­ice dzieci komu­ni­jnych malują i sprzą­tają pomieszczenia zadymione i zabrud­zone w budynku parafi­al­nym. Bóg zapłać.
  9. Wczo­raj został postaw­iony nowy pom­nik na cmen­tarzu grze­bal­nym dla budown­iczego naszego koś­cioła ks. Kacpra Ambrożki­wicza. Poprzedni pom­nik był wyko­nany z cementu. Dlat­ego teraz został wyko­nany z gran­itu. Zostały zachowane te same napisy, jakie były na cemen­towym pom­niku. Nie dzi­wmy się, że jest napis naszej miejs­cowości brzmi Miechów, a nie Michów. Pom­nik ten został połąc­zony z pom­nikiem organ­isty. Chci­ałbym, aby ten pom­nik był darem Rodz­iców dzieci I Komu­ni­jnych i bierzmowanych.
  10. Pomod­limy się za śp: Mirosław Andrejek z Dębin l. 49, Mara­ianna Karpińska z Michowa 78 l.