19 maja 2013 r.

1. W hier­ar­chii świąt jest to najważniejsze święto po zmartwych­w­sta­niu Jezusa i Nar­o­dze­niu Pańskim. Duch św. umac­nia swoją mocą, światłem cały Koś­ciół i każdego z nas. To trze­cia osoba Boska daje nam dobre natch­nienia, uzdal­nia nas do mod­l­itwy. Wzy­wa­jmy często Jego światła i mocy.
  2. Dzisiaj dzień I Komu­nii św. w naszej parafii. 37 dzieci przyjęło po raz pier­wszy Pana Jezusa do swoich serc. Cieszą się w szczególny sposób rodz­ice, rodz­ice chrzestni, rodz­ina, nauczy­ciele, cała nasza wspól­nota parafi­alna. Bóg zapłać rodz­i­com, rodz­i­com chrzest­nym za trud wychowa­nia dzieci i doprowadzenia ich do I Komu­nii św. i życzę by dalej nie szczędzić czasu dla dal­szego wychowa­nia swoich dzieci i przy­go­towa­nia ich do życia dorosłego. Bóg zapłać rodz­i­com za dar ołtarza: 1500 zł na pom­nik na cmen­tarzu grze­bal­nym budown­iczego naszej świą­tyni Ks. Kacpra Amrożkiewicza. W ubiegłym roku rodz­ice ufun­dowali tablicę pamiątkową ku czci ks. Ambrożkiewicza, która jest umieszc­zona w naszym koś­ciele. Bóg zapłać rodz­i­com za piękne włącze­nie się w prace związane z remon­tem naszego koś­cioła, prace porząd­kowe w koś­ciele i wokół koś­cioła, deko­racje, kosze­nie trawy wokół koś­cioła i pos­esji parafi­al­nej. Bóg zapłać za postawę rodzi­ciel­ską pełną odpowiedzial­ności. Bóg zapłać P. Kat­e­chetce mgr Ewie Zielińskiej za przy­go­towywanie dzieci do dnia I Komu­nii św., P. Organiś­cie za przy­go­towanie śpiewów, P. Koś­ciel­nemu, min­is­tran­tom, lek­torom. Zapraszam dzieci, rodz­iców na ?Biały tydzień? o godz. 17. Poszczególne dni ?Białego tygod­nia? będą poświę­cone wdz­ięczności różnym osobom za doprowadze­nie dzieci do dnia I Komu­nii św.: poniedzi­ałek ? mamom, wtorek dzieci nie przy­chodzą, środa — tatu­siom, czwartek — kapłanom i kat­e­chetom, nauczy­cielom, piątek ? bab­ciom, dzi­adziom, w sobotę rodzeństwu i rodzinie .
  3. Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego nazy­wana jest również Zielonymi Świątkami. Jest to święto rol­ników. Rol­nikom życzymy obfi­tych plonów i satys­fakcji ze swo­jej pracy.
  4. Jutro w poniedzi­ałek, 20 V drugi dzień Święta Zesła­nia Ducha Św. ? Matki Koś­cioła. Msze św. o 9,15 i 12, 17 . Kaplice: Debiny 8,00, Meszno 10,30.Jest to również rocznica śmierci sługi Bożego Pry­masa Pol­ski Kard. Ste­fana Wyszyńskiego (1981).
  5. We wtorek ks. Bp Ryszard Karpiński udzieli sakra­mentu bierz­mowa­nia naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 17,00. Nabożeństwo majowe we wtorek o godz. 16,30. Ks. Bp poświęci również 3 witraże zna­j­du­jące się w oknach nad głównym ołtarzem i ołtarzem soborowym.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej. Za tydzień kończy się okres spowiedzi wielka­noc­nej, który trwa od Środy Popiel­cowej do Niedzieli Trójcy Przena­jświęt­szej. W tym cza­sie każdy kato­lik powinien przys­tąpić do spowiedzi i Komu­nii Świętej wielkanocnej.
  7. Bóg zapłać za ofi­ary na k-​ł: z Łukawki– Madej Stanisława 100 zł, Cienkusz Stanisława 100 zł, Fur­tak Helena 100 zł, rodz. Aftyków 200 zł, Czesrska Anna 60 zł; z Wyp­nichy ? Krystyna i Roman Piotrowski 100 zł, Genowefa Gryta 100 zł; bez z Ciotczy 50 zł(Robert Kula Ciotcza 92); Sienkiewicz Urszula Par­tyzancka 50 zł; bez. z Szkol­nej I 50 zł (Piotr Jurecki), Krzysztof Siko­rski z Pod­wal­nej 100 zł; Ryszard Wło­dar­czyk Rynek II 150 zł. Proszę o zebranie ofiar tam gdzie jeszcze nie były zbier­ane w tym roku.
  8. Trwają prace przy remon­cie naszej świą­tyni. Bóg zapłać rodz­i­com młodzieży bierz­mowanej i rodz­i­com oraz rodzi­nom dzieci I Komu­ni­jnych za prmoc w tym tygod­niu: poniedzi­ałek ? Andrzej Gry­mul­ski i brat Emilii Kowal­skiej; wtorek ? Kaz­imierz Robak, środa– Kręgiel Józef i Kręgiel Tomasz z Meszna i Józef Cieśla z Zagoździa, czwartek– Andrzej Czarnolas. Proszę od środy do soboty tych rodz­iców którzy jeszcze nie byli i będę prosił o pomoc z poszczegól­nych wiosek: środa– Wyp­nicha, czwartek i piątek — Ciotcza, sob­ota– Trzciniec. Na przyszły poniedzi­ałek i wtorek 27 Vi 28 V Dębiny. Potrzebne narzędzia to wier­tarka udarowa z końcówką łopatką, przeci­nak, młotek murarski, siekierka. Proszę przy­chodzić do pracy na godz. 8,00.
  9. W przyszłą niedzielę zapraszam Radę Dusz­paster­ską na spotkanie po Mszy św. o 9,15. Na to spotkanie przy­jedzie kierownik budowy i będziemy obrad­ować nad dal­szym remon­tem koś­cioła. Zapraszam również budowlańców.
  10. O sprzą­tanie koś­cioła na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców Ciotczy od Wypnichy.
  11. Zapraszamy dzieci chętne do śpiewa­nia w scholce dziecięcej w najbliższą sobotę na godz. 10,00 do sali parafi­al­nej. 11. Zachę­camy do udzi­ału w piel­grzymce po sank­tu­ar­i­ach Europy w dni­ach 1824.08.2013. Trasa będzie wiodła przez Czechy, Francję, Italię. Piel­grzymi odwiedzą Pragę ? Reims ? Paryż ? Lour­des ? La Salette ? Medi­olan. Szczegóły w gablocie przed koś­ciołem i na naszej stronie internetowej.
  12. W tym tygod­niu był pogrzeb śp. Ks. Kan. Jana Jedlińskiego ze Strościna. My księża dek. Michowskiego rozpoczy­namy odpraw­ianie Mszy św. gre­go­ri­ańs­kich za naszego brata w kapłańst­wie w tym tygod­niu. Pole­camy mod­l­it­wom tych zmarłych, których rocznice śmierci będą w tym tygod­niu: 23 V 2008 r. Helena Zbyt­nik; 24 V 2008 Mar­ian Barszcz; 25 V 2010 Mar­ian Szczepa­niak; 26 V 2009 Nor­berta Piskorska.
  13. Komu­nikat Ks. Arc. Stanisława Budzika. Umiłowani w Chrys­tusie Panu! W czwartek po Zesła­niu Ducha Świętego, 23 maja, będziemy obchodzić po raz pier­wszy święto Chrys­tusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto jest uwiel­bi­e­niem Chrys­tusa i dziękczynie­niem za dar kapłaństwa dla Koś­cioła. Jest też zachętą dla księży, aby pełniąc swoją posługę, naślad­owali Chrys­tusa Kapłana i trwali w komu­nii z Nim. Wiernych świec­kich zachę­cam do niesienia kapłanom duchowego wspar­cia w cza­sach, gdy go tak bardzo potrze­bują. Zapraszam w tym dniu do szczegól­nej mod­l­itwy za kapłanów oraz do uczest­nictwa w Eucharys­tii i przyję­cia Komu­nii Świętej w ich intencji.