8 czer­wca 2014 r.

1. W hier­ar­chii świąt jest to najważniejsze święto po zmartwych­w­sta­niu Jezusa i Nar­o­dze­niu Pańskim. Duch św. umac­nia swoją mocą, światłem cały Koś­ciół i każdego z nas. To trze­cia osoba Boska daje nam dobre natch­nienia, uzdal­nia nas do mod­l­itwy. Wzy­wa­jmy często Jego światła i mocy.
  2. Dzisiaj Dzień Komu­nii św. Roczni­cowej w naszej parafii. Razem z dziećmi dzięku­jemy, że już od roku może­cie przyj­mować Pana Jezusa do swo­jego serca. Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego nazy­wana jest również Zielonymi Świątkami. Jest to święto rol­ników. Rol­nikom życzymy dobrej pogody, obfi­tych plonów i satys­fakcji ze swo­jej pracy.
  3. Jutro w poniedzi­ałek, 20 V drugi dzień Święta Zesła­nia Ducha Św. ? Matki Koś­cioła. Msze św. o 9,15, 17 . Kaplice: Debiny 8,00, Meszno 10,30.
  4. W czwartek nowe litur­giczne święto Jezusa Chrys­tusa Najwyższego Wiecznego Kapłana. Oczy­wiś­cie jest to dzień pracujący.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej. Za tydzień kończy się okres spowiedzi wielka­noc­nej, który trwa od Środy Popiel­cowej do Niedzieli Trójcy Przena­jświęt­szej. W tym cza­sie każdy kato­lik powinien przys­tąpić do spowiedzi i Komu­nii Świętej wielkanocnej.
  6. Zbliżamy się do 250. rocznicy ustanowienia na ziemi­ach pol­s­kich litur­gicznego święta Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. To wydarze­nie znaczące dla Pol­ski, gdyż na decyzję Papieża Kle­mensa XIII z 6 lutego 1765 r. wpłynął Memo­riał pol­s­kich biskupów, którzy tym samym włożyli swój cenny wkład w rozwój kultu Serca Pana Jezusa w Koś­ciele. Jesteśmy w jakimś sen­sie dziedzi­cami tych wartości, jakie w życie wiernych niesie cześć odd­awana Sercu Jezu­sowemu. Koś­ciół w Polsce miał tego świado­mość przez całe wieki. Po odzyska­niu przez Pol­skę niepodległości cały nasz Episkopat poświę­cił Bożemu Sercu odrod­zoną Ojczyznę na Jas­nej Górze. Było to 27 lipca 1920 roku. Koń­cowe for­muły tego poświęce­nia wyrażały zobow­iązanie: ?A my, biskupi polscy, idąc śla­dem poprzed­ników naszych, którzy pier­wsi uprosili zaprowadze­nie Mszy św. do Two­jego Serca, przyrzekamy Tobie, Najświęt­sze Serce Jezusa, w tej uroczys­tej chwili, że będziemy szerzyli wśród wiernych, a zwłaszcza w sem­i­nar­i­ach duchownych nabożeństwo do Boskiego Serca Twego i zachę­cali rodziny, aby się poświę­cały Two­jemu Sercu?. Z racji tego jubileuszu zachę­camy naszych parafian do odpraw­ia­nia I Piątków miesiąca.
  7. Bóg zapłać za ofi­ary na k-​ł: bez ze Skład­owskiej (Rączka Elż­bi­eta), Elż­bi­eta Rodak z Zasad­niej 100 zł, Bar­bara Fir­lej z Bara­nowskiej 120 zł. Lista z Łukawki.
  8. Bóg zapłać za pomoc parafian przy skuwa­niu tynków z fron­towej ściany koś­cioła: we wtorek poma­gali mieszkańcy Ciotczy: Roman Kar­cz­marz, Piotr Parzyszek, Marek Kukier; w czwartek mieszkańcy Dębin: Jan Gałę­zowski, Andrzej Kuna, Andrzej Cwa­jda. Wczo­raj zostało zala­sowane wapno do tynkowa­nia. We wtorek rozpoczną się prace przy położe­niu siatki met­alowej na tynk, mocow­a­niu jej gwoźdźmi nierdzewnymi i tynkowa­niu koś­cioła jego fron­towej ściany. Pra­cami tynkarskimi będzie kierował P. Zyg­munt Ścibiorski z Kol. Rudzienko, któremu będą poma­gać inni tynkarze. Prosimy również chęt­nych tynkarzy do pomocy. Bardzo proszę o pomoc naszych parafian w tych pra­cach. Jest to bardzo ważne, gdyz jak nie będzie pomoc­ników to sami tynkarze niewiele zro­bią. Ta pomoc jest niezbędna. Proszę Rad­nych o pomoc w znalezie­niu chęt­nych do pracy. Wtorek 2 osoby z Zagoździa, środę 2 osoby z Meszna, 2 osoby czwartek z Natalina, piątek 2 osoby z Trz­cińca, sob­ota 2 osoby z Michowa ul. Par­tyzancka. W przyszły poniedzi­ałek 2 osoby z Wyp­nichy, wtorek 1 osoba z Budek i 2 z Miastkówka, środa 2 osoby z Rudzienka Biskupiego, piątek 2 osoby z Kol. Rudzienko, sob­ota 2 osoby Michowa Szkolna I. Prace rozpoczy­namy o godz. 8,00. Har­mono­gram prac jest wyp­isany w gablocie ogłoszeń przed kościołem.
  9. Bóg zapłać za ofi­arę na okna z racji sprzą­ta­nia koś­cioła od mieszkańców ul. Par­tyzanck­iej po strony koś­cioła 90 zł. Na przyszłą niedzielę proszę o to mieszkańców ul. Par­tyzanck­iej po stronie apteki.
  10. Dzisiaj Fes­tyn Rodzinny Orga­ni­zowany przez Radę Rodz­iców na placu przy szkole ZSO w Michowie. Początek o godz. 14,00. Zapraszamy
  11. Pomod­limy się za śp. Ks. Dziek. Zbig­niewa Sch­aba. Dzisiaj obchodz­imy 3 r. jego śmierci i zmarłych, których rocznice śmierci będą w tym tygod­niu: 10 VI 2008 Maciej Suk­niak; 11 VI 202 Tadeusz Krawczyk;14 VI 2011 Helena Machul; 15 VI 2009 Mar­ian Targoński.