5 kwiet­nia 2015 r.

1. Te radosną wieść głosi dzisiaj uroczyś­cie Koś­ciół. po całej ziemi ze szczególną mocą. To najwięk­sze święto w chrześ­ci­jańst­wie. Pusty grób to fakt Jego zwycięstwa nad śmier­cią, to źródło nadziei chrześ­ci­jańskiej, radości, pokoju. Uroczys­tość Zmartwych­w­sta­nia to dzień szczegól­nej radości. W duchu tej radości składamy sobie wza­jem­nie życzenia. W imie­niu nas kapłanów składam życzenia wszys­tkim naszym Drogim Parafi­anom, i Goś­ciom. Życzę aby tajem­nica Zmartwych­w­sta­nia była dla nas wszys­t­kich źródłem odrodzenia wiary, umoc­nienia nadziei i zwycięstwa miłości. Bło­gosław­ionych, rados­nych zdrowych Świąt Wielka­noc­nych, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przy­jaciół. Dzisiaj nie ma Mszy św. wieczorowej.
  2. Jutro drugi dzień świąt Wielka­nocy. Msze św. według stałego porządku o 9,15 i 12,00, 17,00. Trady­cyjnie ofi­ary z dnia jutrze­jszego przez­naczamy na potrzeby KUL-​u.
  3. 10 kwiet­nia, w piątek 5 rocznica katas­trofy smoleńskiej. Ponieważ mama i rodz. Ks. płk. Jana Osińskiego będą w Warsza­wie, my będziemy się mod­lić za ks. płk. Jana Osińskiego i wszys­tkie ofi­ary katas­trofy w niedzielę Bożego Miłosierdzia pod­czas ado­racji Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  4. Do przyszłej niedzieli trwa oktawa świąt Wielka­nocy. Z tego względu w piątek post nie obow­iązuje. Przyszła niedziela obchod­zona jest w całym Koś­ciele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. o godz. 9,15 i 12,00, 17,00 ado­racja i będziemy odmaw­iać koronkę do Miłosierdzia Bożego W Niedzielę Miłosierdzia Bożego jest to równocześnie patronalne święto Car­i­tas. Zapraszam serdecznie chęt­nych do pracy w naszym parafi­al­nym Car­i­tas. Z tej racji patronal­nego święta Car­i­tas będą składane ofi­ary do puszek na dzi­ałal­ność Caritas.
  5. Zak­witły już żonkile na Polu Nadziei przy koś­ciele parafi­al­nym. To znak przy­pom­i­na­jący o ludzi­ach chorych, cier­pią­cych, oczeku­ją­cych pomocy w najtrud­niejszych chwilach życia. Poprzez swą łagod­ność i delikat­ność uświadamia wyższe cele ist­nienia, oznacza kru­chość ludzkiej egzys­tencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bez­in­tere­sownej pomocy. Coraz więcej osób sadzi swoje żonkile. Dla wielu ten kwiat jest także wspom­nie­niem blis­kich, którzy zbyt wcześnie odes­zli. ?Pola Nadziei? są pro­gramem który został stwor­zony przez Orga­ni­za­cję Chary­taty­wną Marie Curie Cen­ter Care w Wielkiej Bry­tanii. Ideą pro­gramu jest pozyskanie fun­duszy na utrzy­manie hos­picjów. 12 kwiet­nia br. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia wol­un­tar­iusze z Katolick­iego Sto­warzyszenia Młodzieży dzi­ała­jącego przy naszej Parafii, po każdej Mszy św. będą zbierać dobrowolne ofi­ary na pomoc dla Hos­picjum, św. Anny w Lubar­towie. Wszyscy ofi­ar­o­dawcy zostaną obdarowani przez młodzież uroczym żonkilem i serdecznym uśmiechem.
  6. Nie sposób w tej uroczys­tej chwili nie skierować słów wdz­ięczności w sto­sunku do tych, którzy w jakikol­wiek sposób przy­czynili się do przy­go­towa­nia i uświet­nienia tych świąt. Ciem­nica i grób są co roku piękniejsze. Za deko­rację grobu, ciem­nicy, przy­go­towanie Triduum Paschal­nego ks. Jack­owi, za deko­rację grobu i ciem­nicy, P. Agnieszce Górnej i P. koś­ciel­nemu i wszys­tkim którzy poma­gali. P. Organiś­cie i chórzys­tom za prowadze­nie śpiewów. Dzieciom, młodzieży i wszys­tkim za ado­rację; strażakom za dzielne trzy­manie straży przy gro­bie Jezusa. Bez ich obec­ności trudno by sobie wyobrazić te święta. Jak zawsze pragnę pod­kreślić również odświętny ubiór strażaków. Kółkom Róż, Legionowi Maryi za ado­rację:- lek­torom, min­is­tran­tom za ado­rację przy gro­bie P. Jezusa — osobom wyz­nac­zonym do umy­cia nóg– Bóg zapłać za ofi­ary na kwiaty do grobu Jezusa i mate­ri­ały deko­ra­cyjne. Zostało zaku­pi­onych dużo i ład­nych kwiatów. Kupi­one zostały również wiązanki stroików na groby naszych kapłanów:
  7. Ofi­ary Ofi­ary na kwiaty: Kol. Rudzienko ? 130 zł; ul. Krótka 40; Zasad­nia 190 zł; 1000-​lecia 63 zł;Kurowska, Pod­walna, Sportowa, Zacisze 185 zł; Spoko­jna 130 zł.
  8. Bóg zapłać za sprząt­nie koś­cioła mieszkań­com Rynek I. Na przyszła niedziele proszę o to mieszkańców ul. Składowskiej.
  9. Bóg zapłać za ofi­ary na koś­ciół: Bank Spółdziel­czy w Lubar­towie 500 zł; Bez z Lubar­towa 500 zł, Woj­ciech Iwan z Ciotczy (nr 20) 90 zł.
  10. Jest zwyczaj chrześ­ci­jański, że dzisiaj odwiedza­jąc siebie wza­jem­nie w rodz­i­nach poz­draw­iamy się słowami ?Chrys­tus zmartwych­w­stał? i odpowiadamy: ?Prawdzi­wie zmartwych­w­stał?- W najbliższy piątek oktawy świąt Wielka­noc­nych nie obow­iązuje post.
  11. Pomod­limy się za śp. Tadeusz Fur­tak z Łukawki 75 l.; Kaz­imierz Kołodyński Wyp­nicha 91 l. i za zmarłych, których rocznice śmierci będą w tym tygod­niu; 6.IV 2009 Krystyna Kukier i 2013 Ryszard Byczek, 8 IV 2011 Władysław Machul 2014 Natalia Micha­lak; 9 IV 2010 Cecylia Syta; 11 IV 2010 Wanda Ciećko; 12 IV 2010 Ste­fan Pisko­rski, Leoka­dia Grze­siak i 2014 Mieczysław Parzyszek.