27 wrześ­nia 2015 r.

1. Dzisiaj Msze św. dla dzieci o 9,15 i dla młodzieży o 17,00.
  2. Dzisiaj spotkanie z rodzi­cami dzieci kl. III w sprawie I Komu­nii św.
  3. Dzisiaj młodzież z Katolick­iego Sto­warzyszenia Młodzieży orga­nizuje w naszej parafii kier­masz ciast. Dochód z ich sprzedaży zostanie przez­nac­zony na sfi­nan­sowanie udzi­ału młodzieży w Świa­towych Dni­ach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Bóg zapłać młodzieży, rodz­i­com za przy­go­towanie ciast i ks. Jack­owi za tę inicjatywę.
  4. Dzisiaj można dokonać opłat cmentarnych.
  5. Jutro św. Wacława i 30 rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Ryszarda Karpińskiego. Jubi­lata pole­camy naszym modlitwom.
  6. We wtorek 29 IX św. Archan­iołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  7. W czwartek rozpocznie się miesiąc październik poświę­cony mod­l­itwie różań­cowej. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych codzi­en­nie na nabożeństwa różań­cowe, które będą odpraw­iane po Mszy św. o godz. 17,00. Dla dzieci będzie konkurs różań­cowy. 1 X obchodz­imy litur­giczne wspom­nie­nie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to I Czwartek miesiąca. W cza­sie różańca będziemy mod­lić się o powoła­nia kapłańskie i zakonne.
  8. W piątek 2 X św. Aniołów Stróżów. Jest to I Piątek miesiąca. Spowiedź od 16,30 . W Dębi­nach spowiedź o godz.15,00. W sobotę I sob­ota miesiąca. Msza św. I Soboty o godz. 7,00. i później ado­racja. W Łukawce o godz. 9,00. Msza św. wiec­zorowa o 16,30.
  9. W sobotę 3 X piel­grzymka naszej parafii do Sank­tu­ar­ium Matki Bożej Płaczącej w Kat­e­drze Lubel­skiej. Zachę­cam naszych parafian do wzię­cia udzi­ału w tej piel­grzymce. Pro­gram przed­stawia się następu­jąco: wyjazd autokarem z parkingu k. koś­cioła o 17,30. O !9,00 Msza św. w kat­e­drze Lubel­skiej pod prze­wod­nictwem Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego. Różaniec i ado­racja przy cud­ownym obra­zie o 21,00 Apel Jasnogórski. Po apelu ks. pro­boszcz z Kat­edry przy­bliży nam his­torię koś­cioła i będzie możli­wość zwiedza­nia kat­edry również krypt, które zna­j­dują się w podziemi­ach kat­edry. Ta piel­grzymka to wielki zaszczyt dla naszej parafii i pro­mocja naszej parafii i Michowa. Msza św. o godz. 19,00 jest trans­mi­towana przez Radio Er naszej Archi­diecezji. Na początku Mszy św. będzie krótka prezen­tacja naszej parafii. Piel­grzymka jest okazją do wspól­nej mod­l­itwy. W sank­tu­ar­ium Matki Bożej w Kat­e­drze tak wielu ludzi wyprasza swoje łaski. My będziemy dziękować Matce Bożej za naszą parafię i prosić o Boże Błog. dla parafian, naszych rodzin, nas samych. Sko­rzys­ta­jmy z tej niezwykłej okazji. Ks. Biskup Ryszard Karpiński przy­jeżdża tak często do naszej parafii. Teraz my, jego rodacy mamy okazję, aby pojechać do niego. Bóg zapłać Panu Wój­towi Gminy Michów Janus­zowi Jankowskiemu, Prze­wod­niczącemu Rady Gminy Andrze­jowi Tro­jakowi Sekre­tar­zowi Gminy Artur­owi Karpińskiemu za bezpłatne udostęp­nie­nie nam autokaru na ten wyjazd. Zachę­cam uda­jmy się też swoimi samo­chodami. Zapraszam, młodzież naszej parafii, która uczy się w Lublinie, studi­uje na naszą pielgrzymkę.
  10. Za tydzień I Niedziela miesiąca i całodzi­enna ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu. Po sumie o godz. 12,00 zmi­ana tajem­nic różańca św.
  11. Bóg zapłać mieszkań­com Trz­cińca za sprzą­tanie koś­cioła, przy­ozd­abi­anie go kwiatami i ofi­arę 90 zł na remont koś­cioła. Na przyszłą niedzielę proszę o to mieszkańców Rudzienka Biskupiego i Krótkiego.
  12. Odpust w Dębi­nach będzie za 2 tygod­nie 11 października.
  13. Cieszymy się że w tym tygod­niu dob­ie­gają końca prace przy wzmac­ni­a­niu fun­da­men­tów koś­cioła, izo­lacji pio­nowej. Koś­ciół został opasany nową ławą żel­betonową, pow­iązany wieńcem z drutu żeberkowego i zabez­piec­zony środ­kiem impreg­nu­ją­cym i folią, aby nie dop­uś­cić wody od strony pio­nowej. Przed koś­ciołem została położona rura do odwod­nienia, aby już drugi raz nie zde­j­mować kostki przed wejś­ciem do koś­cioła. Wczo­raj panowie pra­cow­ali, pomimo deszczu, aby można było dzisiaj wejść do koś­cioła głównym wejś­ciem. Bóg zapłać P. Janowi Sienkiewic­zowi za koparkę do zer­wa­nia betonowej opaski, wykopanie i zasy­panie wykopu. Prace te były bardzo potrzebne, gdyż w niek­tórych miejs­cach fun­da­ment był w powi­etrzu i żel­betonowa opaska związała całość, gdyż druty żel­betonowe są ze sobą pow­iązane. Na naszej stronie inter­ne­towej będą zdję­cia jak prze­b­ie­gały poszczególne etapy tych prac przy wejś­ciu do koś­cioła. Pozostanie jeszcze odwod­nie­nie kościoła.
  14. Bóg zapłać rol­nikom za dziękczynie­nie za zebrane plony ? dożynki. Ta wdz­ięczność wyraz­iła się w wień­cach dożynkowych i pro­gra­mach artysty­cznych. Wieńce w tym roku są wyjątkowo piękne i komisja oce­ni­a­jąca wieńce przy­dzieliła nagrody i wyróżnienia dla wszys­t­kich. Bóg zapłać za nagrody ufun­dowane przez Urząd Gminy w Michowie. Wieńce uwiły następu­jące miejs­cowości: Miastkówek, Ciotcza, Meszno (2 wieńce od dzieci i dorosłych), Dębiny, Michów, Trzciniec, Wyp­nicha, Zagóźdź i Kol. Rudno. W sposób szczególny naszą wdz­ięczność kieru­jemy w stronę gospo­darzy tegorocznych dożynek mieszkań­com Mis­tkówka, którzy się bardzo dobrze zor­ga­ni­zowali. Bóg zapłać za wie­niec, pro­gram artysty­czny, chleb, ciasto i inne smakołyki. Gospo­darzami dożynek w 2016 r. będą mieszkańcy Michowa.
  15. Pomod­limy się za śp. zmarłych: Zyg­munt Syta z Debin 43 l. i zmarłych , których rocznice śmierci będą w tym tygod­niu: 29 IX 2010 Genowefa Barszcz; 2 X 2013 Edward Wój­tow­icz; 3 X 2010 Stanisław Zbyt­nik 2011 Zofia Durak i Józefa Pisko­rska; 4 X 2011 Tadeusz Kusyk.