3 kwiet­nia 2016 r.

1. Kończy ona obchód oktawy Świąt Wielka­nocy. Pan Jezus powiedział: ?Pragnę, aby święto Bożego Miłosierdzia było ucieczką i schronie­niem dla wszys­t­kich dusz, szczegól­nie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszys­tkie upusty Boże, przez które płyną łaski?. Pan Jezus obiecał, że jeśli w tym dniu ktoś odbędzie spowiedź (może to uczynić wcześniej) i przyjmie Komu­nię św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Boże Miłosierdzie jest więc nieog­a­r­nione. Dzisiaj w naszej parafii uroczyś­cie pow­ital­iśmy relik­wie św. Jana Pawła II. Przez te relik­wie ? jest to krew św. Jana Pawła II ?święty papież naszych cza­sów będzie w sposób szczególny obecny wśród naszej wspól­noty parafi­al­nej. Relik­wie te ode­brała del­e­gacja naszej parafii w Krakowie z rąk Ks./ kard. Stanisława Dzi­wisza. Pragnę w sposób szczególny podz­iękować P. Janowi Sienkiewic­zowi za zaw­iezie­nie del­e­gacji do Krakowa i przy­wiezie­nie relik­wii do naszej parafii. Bóg zapłać rodzinie naszej parafii za ufun­dowanie relik­wiar­ium i relik­wiarza. Bóg zapłać fir­mie Stolmich za założe­nie nowej półki nad którą będą prze­chowywane relik­wie. Bóg zapłać P. Zbig­niewowi Jezior za umo­cow­anie relikwiarium.
  2. Dzisiaj w Uroczys­tość Święta Bożego Miłosierdzia Car­i­tas obchodzi swoje patronalne święto. Są zbier­ane ofi­ary do puszki.
  3. Dzisiaj rozpoczyna 72 Tydzień Miłosierdzia.
  4. Dzisiaj również I Niedziela miesiąca. Po sumie zmi­ana tajem­nic różańca św. i całodzi­enne wys­taw­ie­nie Najświęt­szego Sakramentu.
  5. Jutro Uroczys­tość Zwias­towa­nia Pańskiego, prze­nie­siona z 25 marca ze względu na Wielki Tydzień. Jutro w Uroczys­tość Zwias­towa­nia Pańskiego zachę­camy do pod­ję­cia się Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Mate­ri­ały są przy sto­liku z prasa i można je pobrać dzisiaj, a jutro uroczyste przyję­cie chęt­nych do ura­towa­nia dzieci, które matki noszą pod swoim sercem. Msze św. jutro o godz. 9,15, 12,00, 17,00. Na Mszy św. o 12,00 będziemy obchodzić główne Święto Legionu Maryi zwane Acies. Zachę­camy w sposób szczególny członków czyn­nych, wspo­ma­ga­ją­cych Legionu Maryi, członków Kółek Różań­cowych i chętnych.
  6. W tym tygod­niu będziemy obchodzić I Czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 7,00 i później mod­l­itwa o powoła­nia kapłańskie i zakonne.
  7. W przyszła niedzielę 10 kwiet­nia będziemy przezy­wać 6 rocznicę katas­trofy Smoleńskiej, w której zginął nasz rodak Ks. płk Jan Osiński. Z tej racji będziemy się mod­lić koronką do Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. za ofi­ary katas­trofy smoleńskiej.
  8. Bóg zapłać za sprzą­tanie koś­cioła mieszkań­com Trz­cińca. Złożyli oni ofi­arę na koś­ciół 205 zł. Na przyszłą niedzielę proszę o to mieszkańców Rudzienka Biskupiego .
  9. Po tegorocznej zimie, znowu zak­witły żonkile na naszym polu Nadziei. Żonkile są między­nar­o­dowym sym­bolem nadziei, przy­pom­i­nają nam o ludzi­ach cier­pią­cych, oczeku­ją­cych naszej obec­ności w trud­nym okre­sie odchodzenia z tego świata.. Pola Nadziei są pro­gramem, który został stwor­zony przez Orga­ni­za­cję Chary­taty­wną Marie Curie Can­cer Care w Wielkiej Bry­tanii. Ideą pro­gramu jest pozyskanie fun­duszy na utrzy­manie hos­picjów, a także edukacja i uwrażli­wie­nie społeczeństwa na los chorego człowieka. Od kilku lat, wiosną kiedy kwitną żonkile ? młodzież naszej parafii zbiera fun­dusze dla Hos­picjum św. Anny w Lubar­towie w zamian za dar serca wręcza­jąc ofi­ar­o­daw­com żonkilowy uśmiech. Tę akcję dobroczynną młodzież z naszej Parafii przeprowadzi w przyszłą niedzielę, 10 kwiet­nia, po każdej Mszy ś.
  10. Pomod­limy się za zmarłych Eugenię Więsyk z Miastkówka l. 85 i Kaz­imierza Wrzosa z Michowa l. 92. I zmarłych, których rocznice śmierci będą w tym tygod­niu: 5 IV 6.IV 2013 Ryszard Byczek, & IV 2015 Mar­i­anna Lalak; 8 IV 2011 Władysław Machul 2014 Natalia Micha­lak; 9 IV 2010 Cecylia Syta;