8 kwiet­nia 2012 r.

1. Uroczys­tość Zmartwych­w­sta­nia to dzień szczegól­nej radości. W duchu tej radości składamy sobie wza­jem­nie życzenia. W imie­niu nas kapłanów chcę życzyć wszys­tkim naszym Parafi­anom, i Drogim Goś­ciom, którzy wraz z nami świę­tują radość wielka­nocną, by zmartwych­w­stały Pan dawał silną wiarę, szczegól­nie wtedy gdy potrzeba jej bronić, by dawał trwałą nadzieję na zwycięstwo dobra nad złem, szczegól­nie wtedy gdy troski codzi­enne tak mocno przyg­ni­atają i by w serca wle­wał miłość, której tak bardzo potrzeba współczes­nemu światu i człowiekowi. Niech zmartwych­w­stały Chrys­tus darzy nas wszys­t­kich zdrowiem, mocą do dobrego życia. Życzę aby te święta przyniosły radość, wza­jemną życ­zli­wość a Zmartwych­w­stały Chrys­tus oświecał drogi codzi­en­nego życia i obdarzał bło­gosław­ieńst­wem i poma­gał życie czynić szczęśli­wym. Szczęść Boże na radosne świę­towanie w gronie swoich blis­kich. Przy­pom­i­nam, że dzisiaj nie będzie Mszy św. wieczorowej.
  2. Radość tych Świąt potęgują 3 nowe witraże w oknach prezbi­terium naszego koś­cioła. Wiele wysiłków związanych z uzyskaniem poz­woleń i wyko­na­nia witraży zostało uwieńc­zonych sukce­sem. W Wielki Poniedzi­ałek i Wtorek firma Jawors­kich z Wrocławia wymieniła poprzed­nie okna na witrażowe. Dzięki tej pod­wójnej szy­bie będzie cieplej w zimie i chłod­niej latem. Każde okno można uchy­lać, aby był przewiew. Witraże przed­staw­iają: od lewej– Zwias­towanie Pańskie. Został ufun­dowany przez Józefa Kukier s. Stanisława z Kol. Rudzienko. Jego wolą było, aby ufun­dować coś dla parafii. Wykon­awcą woli już śp. Józefa była jego sios­tra Zofia Kukier z Kol. Rudzienko. Drugi witraż ?Naw­iedzenia św. Elż­bi­ety ufun­dowała Zofia Kukier z Kol. Rudzienko wraz ze swoimi Rodzi­cami. Te więc 2 witraże pochodzą z jed­nego domu. Trzeci witraż przed­staw­ia­jący scenę Bożego Nar­o­dzenia ufun­dowali: Wanda i Mieczysław Karpińscy z Michowa. Bóg zapłać za ten wspani­ały dar dla naszej świą­tyni parafi­al­nej. To są te dobre uczynki, z którymi staniemy przed Bogiem. To jest wspani­ała pamiątka, którą pozostawią po sobie. Nawet gdy funda­torów zabraknie wśród żyją­cych, te witraże będą trwałą pamiątką zaan­gażowa­nia w naszą wspól­notę parafi­alną. Czy można sobie wyobrazić lep­szą pamiątkę jaką pozostaw­imy po sobie? Bóg zapł. P. Zofii za obi­ady dla wszys­t­kich pra­cown­ików. 2 z nich zak­wa­terowała na noc­leg P Zofia, 3 było zak­wa­terowanych na ple­banii. Wymowa tych trzech witraży jest następu­jąca. Maryja patronka naszej Parafii spo­tyka się z Bogiem przez Bożego posłańca Archan­ioła Gabriela w sce­nie Zwias­towa­nia. Uczy nas powiedzenia Bogu ?Tak? gdy do nas mówi. Naw­iedze­nie św. Elż­bi­ety przez Maryję uczy nas, że spotkanie z Bogiem prowadzi zawsze do pomocy drugiemu człowiekowi, Boże Nar­o­dze­nie dokonuje się zawsze na ołtarzu. Eucharys­tia otwiera nas na spotkanie z Bogiem i prowadzi do drugiego człowieka. Zachę­cam kole­jnych funda­torów do innych okien. Jak będziemy długo czekać z decyzją to zabraknie nam okien. Teraz przy­go­towu­jemy się do witrażu z błog. Janem Pawłem II. Będzie to witraż całej wspól­noty parafi­al­nej, Kółek Różań­cowych, czci­cieli Matki Bożej i nas wszystkich.
  3. Jutro drugi dzień świąt Wielka­nocy. Msze św. według stałego porządku o 9,15 i 12,00, 17,00. Trady­cyjnie ofi­ary z dnia jutrze­jszego przez­naczamy na potrzeby KUL-​u.
  4. We wtorek 10 kwiet­nia 2 rocznica katas­trofy smoleńskiej. Będziemy mod­lić się za ks. płk. Jana Osińskiego i wszys­tkie ofi­ary tej katas­trofy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17 i później odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie wyświ­et­lany film o katas­trofie. W coraz więcej miejs­cowoś­ci­ach Pol­ski pow­stają nowe epitafia poświę­cone tej katas­trofie. Mama i Rodz­ina ks. płk. Jana Osińskiego są bez prz­erwy zapraszani na otwar­cie nowych miejsc pamięci.
  5. Do przyszłej niedzieli trwa oktawa świąt Wielka­nocy. Przyszła niedziela obchod­zona jest w całym Koś­ciele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. o godz. 9,15 i 12,00, 17,00 ado­racja i będziemy odmaw­iać koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jest to równocześnie patronalne święto Car­i­tas. Z tej racji patronal­nego święta Car­i­tas będą składane ofi­ary na dzi­ałal­ność Car­i­tas. Bóg zapł. za jał­mużnę wielkop, dary które zostały przekazane potrzebującym.
  6. Nie sposób w tej uroczys­tej chwili nie skierować słów wdz­ięczności w sto­sunku do tych, którzy w jakikol­wiek sposób przy­czynili się do przy­go­towa­nia i uświet­nienia tych świąt. Za deko­rację grobu, ciem­nicy: Ks. Jack­owi, P. Maryli Gadzała, Ewie Zielińskiej, Agnieszce Górnej, Zbig­niewowi Chruś­ci­ck­iemu z Trz­cińca za wyko­nanie świecznika Menory do ciem­nicy, P. koś­ciel­nemu, młodzieży i wszys­tkim którzy poma­gali. P. Organiś­cie za prowadze­nie śpiewów i chórowi parafi­al­nemu. P. Ewie Zielińskiej i młodzieży za zor­ga­ni­zowanie dzieci i młodz. do ado­racji przy gro­bie Jezusa, strażakom za dzielne trzy­manie straży przy gro­bie Jezusa/​bez ich obec­ności trudno by sobie wyrazić te święta, ład­nie ubrani/​, Kółkom Róż, Legionowi Maryi za ado­rację, młodzieży KSM lek­torom, min­is­tran­tom za ado­rację przy gro­bie P. Jezusa, osobom wyz­nac­zonym do umy­cia nóg — strażakom wszys­tkim za adorację.
  7. Jest zwyczaj chrześ­ci­jański, że dzisiaj odwiedza­jąc siebie wza­jem­nie w rodz­i­nach poz­draw­iamy się słowami ?Chrys­tus zmartwych­w­stał? i odpowiadamy: ?Prawdzi­wie zmartwychwstał?.
  8. W najbliższy piątek oktawy świąt Wielk. Nie obow­iązuje post.