27 maja 2012 r.

1. Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego nazy­wana jest również Zielonymi Świątkami. Jest to święto rol­ników. Z tej racji obchodz­imy dzisiaj w naszej parafii Powia­towe Święto Ludowe. Będziemy się mod­lić za rol­ników w sposób szczególny na Mszy św. o godz. 12,30. W imie­niu Prezesa Zarządu Gmin­nego PSL w Michowie P. Wójta Gminy Michów Janusza Jankowskiego i swoim włas­nym składam serdeczne Bóg zapłać przy­byłym pocz­tom sztan­darowym z powiatu Lubartów, orkiestrze i wszys­tkim przy­byłym goś­ciom. To podz­iękowanie kieruję na ręce Prezesa Zarządu Powia­towego PSL w Lubar­towie i Woje­w­ody Lubel­skiego Mar­i­ana Starown­ika i Prze­wod­niczącego Klubu Rad­nych PSL Rady Powiatu w Lubar­towie i Starosty Lubar­towskiego Fry­deryka Puła.
  2. Dzisiaj dzień I Komu­nii św. w naszej parafii. 33 dzieci przyjęło po raz pier­wszy Pana Jezusa do swoich serc. Cieszą się w szczególny sposób rodz­ice, rodz­ice chrzestni, rodz­ina. nauczy­ciele, cała nasza wspól­nota parafi­alna. Bóg zapłać rodz­i­com, rodz­i­com chrzest­nym za trud wychowa­nia dzieci i doprowadzenia ich do I Komu­nii św. i życzę by dalej nie szczędzić czasu dla dal­szego wychowa­nia swoich dzieci i przy­go­towa­nia ich do życia dorosłego. Bóg zapłać rodz­i­com za dar ołtarza: mar­murową tablicę pamiątkową poświę­coną budown­iczemu naszej świą­tyni Ks. Kacprowi Ambrożkiewic­zowi, która została umieszc­zona naprze­ciw tabl­icy upamięt­ni­a­jącej trag­iczną śmierć w katas­trofie smoleńskiej Ks. płk. Jana Osińskiego. Bóg zapłać rodz­i­com za piękne włącze­nie się w prace porząd­kowe w k-​le: gen­er­alne sprzą­tanie naszego koś­cioła, deko­racje, kosze­nie trawy wokół koś­cioła i pos­esji parafi­al­nej. Bóg zapłać za postawę rodzi­ciel­ską pełną odpowiedzial­ności. Bóg zapłać P. Kat­e­chetce mgr Ewie Zielińskiej za przy­go­towanie dzieci do dnia I Komu­nii św., P. Organiś­cie za przy­go­towanie śpiewów, P. Koś­ciel­nemu, min­is­tran­tom, lek­torom. Zapraszam dzieci, rodz­iców na ?Biały tydzień? o godz. 17. Poszczególne dni ?Białego tygod­nia? będą poświę­cone wdz­ięczności różnym osobom za doprowadze­nie dzieci do dnia I Komu­nii św.: poniedzi­ałek ? rodz­i­com, wtorek ? bab­ciom i dzi­adziom, środa — nauczy­cielom i wychowaw­com, czwartek — kapłanom i kat­e­chetom, piątek ? Umiłowanie Najświęt­szego Serca Pana Jezusa, sob­ota– rodzeństwu.
  3. Jutro w poniedzi­ałek, 28 V drugi dzień Święta Zesła­nia Ducha Św. ? Matki Koś­cioła. Msza św. o 9,15 i 12, 17 . Jest to również rocznica śmierci sługi Bożego Pry­masa Pol­ski Kard. Ste­fana Wyszyńskiego (1981).
  4. We wtorek św. Urszuli Ledó­chowskiej i rocznica święceń biskupich Ks. Arc. Seniora Bolesława Pylaka (1966). W środę rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Artura Miz­ińskiego (2004). W czwartek 31 maja Naw­iedze­nie NMP. Zapraszamy na ostat­nią majówkę.
  5. W piątek I Piątek miesiąca. Spowiedź od 16,30. W Dębi­nach o 15 spowiedź i później Msza św.
  6. 1 czer­wca to również Między­nar­o­dowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 17 i pier­wsze nabożeństwo ku czci Najświęt­szego Serca Pana Jezusa ?czer­w­cówki?. Wszys­tkim dzieciom życzymy rados­nego dzieciństwa i ukocha­nia z całych sił Pana Jezusa i Jego Matkę Maryję. Zapraszam na ?czer­w­cówki? codzi­en­nie o godz. 17 Msza św. i później nabożeństwo czer­w­cowe. Zachę­cam również do odpraw­ia­nia ?czer­w­cówek? przy krzyżach i figurach.
  7. W sobotę 2 czer­wca I Sob­ota miesiąca. Ado­racja I Soboty po Mszy św. o godz. 7,00. W Łukawce o godz. 8,30.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej. Za tydzień kończy się okres spowiedzi wielka­noc­nej, który trwa od Środy Popiel­cowej do Niedzieli Trójcy Przena­jświęt­szej. W tym cza­sie każdy kato­lik powinien przys­tąpić do spowiedzi i Komu­nii Świętej wielka­noc­nej. Jest to również I Niedziela miesiąca. Po sumie zmi­ana tajem­nic różańca świętego.
  9. Niedziela 3 czer­wca to również V Dzień Dziękczynienia obchod­zony pod hasłem ?Dzięku­jemy za dar życia i rodz­inę?. Przed koś­ciołami w całej Polsce będzie przeprowad­zona zbiórka ofiar do puszek na Świą­tynie Bożej Opa­trzności w Warsza­wie. Nato­mi­ast w Lublinie odbędzie się ?Marsz Życia? pod hasłem ?Świę­towanie życia w rodzinie?, który prze­jdzie uli­cami Lublina w niedzielę 3 czer­wca 2012 r. Rozpocznie się on pro­gramem na sce­nie o godz. 15 przed Col­legium Jana Pawła II (ul. Łopacińskiego), a zwieńczy go Eucharys­tia w Archikat­e­drze Lubel­skiej o godz. 17,00 pod prze­wod­nictwem Ks. Arcy­biskupa Stanisława Budzika.
  10. W min­ioną poniedzi­ałek było roz­dawane mleko. Jeszcze trochę pozostało mleka dlat­ego będzie roz­dawane w środę od godz. 9,00. Proszę, aby po te dary zgłosili się ci którzy jeszcze nie byli.
  11. Wczo­raj 4 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii uczest­niczyła w Ogólnopol­skiej Piel­grzymce Młodzieżowych Słuchaczy Radia Maryja w Częs­to­chowie. Piel­grzymka była orga­ni­zowana przez parafie lubartowskie.
  12. O sprzą­tanie koś­cioła na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców Wypnichy.