2 wrześ­nia 2012 r.

1. Gospo­darzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Gródka i Łukaw­icy (starościna-​Teresa Korgul i starosta –Sła­womir Strz­elecki). Bóg zapłać wszys­tkim rol­nikom za ich ciężką pracę, za zebrany chleb, w tak cięż­kich warunk­ach jakie były w tym roku. Bóg zapłać za przy­go­towanie wieńców dożynkowych i pro­gramów artysty­cznych. Na przyszły rok gospo­darzami będą mieszkańcy Łukawki. Po zakońc­zonej uroczys­tości starosta i starościna będą częs­tować wyp­iec­zonym chlebem, a mieszkańcy Grodka i Łukaw­icy ciastem. Cieszymy się z obec­ności P. Wójta Gminy Baranów Roberta Gagoś i P. Wójta Gminy Michów Janusza Jankowskiego. Dzisiaj również I niedz miesiąca. Z uwagi na dożynki zmi­ana tajem­nic indy­wid­u­al­nie i nie będzie spotka­nia z Kółkami Różań­cowymi. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fun­dusz Wspiera­nia Nauki Chrześcijańskiej.
  2. Jutro 3 wrześ­nia początek roku szkol­nego dla dzieci i młodzieży. Zapraszam dzieci, młodzież gim­naz­jalną, licealną, nauczy­cieli, wychowaw­ców, rodz­iców na Mszę św. o godz. 8,00. Zachę­camy do spowiedzi na rozpoczę­cie roku szkol­nego pod­czas tej Mszy św. i w sposób szczególny w I piątek miesiąca. W tym roku szkol­nym młodzież kl II i III gim­nazjum przyjmie sakra­ment bierz­mowa­nia. Proszę, aby młodzież z tych klas, już w najbliższy piątek rozpoczęła I Piątki miesiąca. Spowiedź od godz. 1617. O 17,00 Msza św. Ks. Bp Ordy­nar­iusz prosi, aby młodzież przyj­mowała sakra­ment bierz­mowa­nia i dzieci przestępowały do I Komu­nii św. w swoich parafi­ach, nawet gdy do szkół uczęszczają w innych miejscowościach.
  3. W tym tygod­niu I czwartek, I piątek. W I czwartek mod­limy się o powoła­nia kapłańskie i zakonne. I piątek spowiedź od 16 ? 17 ( na rozpoczę­cie roku szkol) o 17 Msza św. ( w Dębi­nach o 14.30).
  4. 8 wrześ­nia, w sobotę święto Nar­o­dzenia NMP– Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 9,15, 12,00, 17,00. W kapli­cach tak jak w każdą niedzielę. Poświęce­nie ziarna na Mszach św. o 9,15 i 12,00.
  5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9,15 poświęce­nie tor­nistrów i przy­borów szkol­nych dla dzieci kl. I Szkoły Podstawowej.
  6. Za tydzień dożynki Powiatu Lubar­towskiego w Sernikach.
  7. Bóg zapłać mieszkań­com ul. Skład­owskiej za sprzą­tanie koś­cioła. Na przyszłą niedzielę proszę o to mieszkańców ul. Szkolna I. Proszę posprzą­tać koś­ciół w piątek, gdyż w sobotę jest święto.
  8. Trwają prace przy remon­cie naszego koś­cioła. Grun­towny remont naszego koś­cioła, jak wspom­i­nał ks. Edward Bor­suk pod­czas odpustu parafi­al­nego, jest wyzwaniem dla całej naszej wspól­noty parafi­al­nej, również gminy (główny zabytek naszej gminy), ks. pro­boszcza. Czy zdamy ten egza­min? Zależy to tylko od nas samych. Ja ufam że zdamy ten egza­min, gdyż nie pode­j­mowałbym się tego trudu. Wierzę w naszych parafian i gości. Przez remont koś­cioła nastąpiło więk­sze zaan­gażowanie w życie naszej parafii. Każdy widzi potrzebę tych prac. W tym tygod­niu dekarze kładli dalej nową blachę cynkowo-​tytanową, cieśle remon­tują wieżę koś­cioła, ok. 45 wieży koś­cioła jest do wymi­any. Przed koś­ciołem są postaw­ione 2 belki na których stała wieża koś­cioła. Dobrze, że w tym roku rozpoczęliśmy remont koś­cioła, gdyż wieża, która była przekrzy­wiona mogłaby się przewró­cić. Przed koś­ciołem jest również postaw­iona kula, którą zechcemy pozło­cić. Koszt złoce­nia ok. 7 tys. zł. Poszuku­jemy rodz­iców chrzest­nych na pozłoce­nie kuli (spon­sorów). Krzyż na wieży koś­cioła najpraw­dopodob­niej wymien­imy na krzyż ze stali nierdzewnej. Również szukamy rodz­iców chrzest­nych– spon­sorów. W tym tygod­niu rozpoczęli swoje prace tynkarze. Otynkowali część ściany koś­cioła powyżej dachu, od dzwon­nicy. W tej chwili pracują już 3 ekipy: dekarze, cieśle, tynkarze od 1015 osób codzi­en­nie. Do chwili obec­nej już więcej wydal­iśmy pieniędzy niż wpłynęło ofiar. Proszę o zebranie ofiar w tych wioskach, gdzie jeszcze nie były zbier­ane ofi­ary. Bóg zapłać za przy­go­towywanie posiłków dla ekipy cieśli: wtorek ? P. Stanisława Karpińska z ul. Bara­nowskiej, środa — Halina Kukier z Kol. Rudzienko, czwartek– Danuta Syta z ul. 1000-​lecia, piątek ? Teresa Pasek z ul. Sportowej. Proszę chęt­nych o zgłaszanie się na przyję­cie pra­cown­ików w tym tygodniu.
  9. Wyjazd na piel­grzymkę Legionu Maryi do Częs­to­chowy w piątek 7 wrześ­nia o godz. 11,00 z parkingu k. koś­cioła. Proszę o wpła­canie pieniędzy do P. Marii Górnej.
  10. Roz­dawanie darów, tych samych które były w tym tygod­niu czyli kon­cen­tratu pomi­dorowego i oleju rzepakowego, w środę od godz. 9,00. Proszę, aby przys­zli ci, którzy jeszcze nie byli w tym tygodniu.