9 wrześ­nia 2012 r.

1. Mieszkańcy następu­ją­cych wiosek przy­go­towali wieńce: Gródek ? Łukaw­ica, Ciotcza, Meszno z wieńcem dzieci, Michów, Wyp­nicha, Zagóźdź. Komisja przyz­nała następu­jące nagrody: I miejsce Meszno, II Ciotcza, III Gospo­darze Gródek-​Łukawica. Wyróżnienia Wyp­nicha. Wszys­tkie wieńce zostały nagrod­zone. Bóg zapłać za obec­ności P. Wójta Gminy Baranów Roberta Gagoś i P. Wójta Gminy Michów Janusza Jankowskiego i za ufun­dowanie nagród za uwicie wieńców. Bóg zapłać gospo­dar­zom dożynek za przy­go­towanie posiłku dla zapros­zonych gości.
  2. Dzisiaj poświęce­nie tor­nistrów i przy­borów szkol­nych dla dzieci kl. I Szkoły Podstawowej.
  3. Dzisiaj dożynki Powiatu Lubar­towskiego w Sernikach.
  4. Bóg zapłać mieszkań­com ul. Szkol­nej I za sprzą­tanie koś­cioła. Na przyszłą niedzielę proszę o to mieszkańców ul. Szkolna II.
  5. W tym tygod­niu 14 IX Pod­wyższe­nie Krzyża św., w sobotę 15 Matki Boskiej Bolesnej.
  6. W przyszłą niedz. zbiórka ofiar do puszek na ?Fun­dusz Ewan­ge­liza­cji w Środ­kach Społecznego Przekazu? i rozpocznie się Tydzień Wychowa­nia. W przyszłą niedzielę również odpust w Rud­nie Pod­wyższenia Krzyża św.
  7. Trwają prace przy remon­cie naszego koś­cioła. W tym tygod­niu dekarze kładli dalej nową blachę cynkowo-​tytanową, cieśle remon­tują wieżę koś­cioła, ok. 45 wieży koś­cioła jest do wymi­any. Przed koś­ciołem są postaw­ione 3 belki na których stała wieża koś­cioła. Z 8 belek wieży , zostało wymienionych 6. W tym tygod­niu rozpoczęli swoje prace tynkarze. Otynkowali część ściany koś­cioła powyżej dachu, od dzwon­nicy i obok zakrys­tii. Tynk jest zbi­jany do cegły, kładziona jest siatka i nowy tynk. W tej chwili pracują już 3 ekipy: dekarze, cieśle, tynkarze od 1015 osób codzi­en­nie. Kulę z wieży naszego koś­cioła zaw­iozłem w tym tygod­niu do Leża­jska gdzie zostanie pozło­cona. Koszt złoce­nia ok. 7 tys. zł. Poszuku­jemy rodz­iców chrzest­nych na pozłoce­nie kuli (spon­sorów). Krzyż na wieży koś­cioła wymien­imy na krzyż ze stali nierdzewnej. Również szukamy rodz­iców chrzest­nych– spon­sorów. W poprzed­nią niedzielę mówiłem, że wydal­iśmy więcej pieniędzy niż wpłynęło z ofiar. Dzisiaj chcę poin­for­mować naszych parafian i gości bardziej szczegółowo i konkret­nie. Przys­tępowal­iśmy do prac mając w kasie parafi­al­nej 55 225 zł. Zebrane zostało w tym roku od rad­nych i ofiar które wpły­wały do mnie 42 185 zł. Daje nam to razem 97 410 zł. Wydano 115 950 czyli o 18 540 więcej niż wpłynęło. Najwięcej otrzy­mali dekarze bo 100 tys. zł. Nie pła­cil­iśmy doty­chczas cieślom za remont wieży, za drzewo u P. Więsyka i rachunki w sklepach, za pozłoce­nie kuli i wyko­nanie krzyża ze stali nierdzewnej. Nie otrzy­mal­iśmy żad­nych dotacji na tę inwest­y­cję. Wszędzie gdzie składal­iśmy wnioski otrzy­mal­iśmy odmowę dofi­nan­sowa­nia: z Unii Europe­jskiej, Min­is­terstwa Kul­tury i Dziedz­ictwa Nar­o­dowego i Fun­duszu Ryback­iego. Wczo­raj odbyło się spotkanie z Radą Dusz­paster­ską. Roz­maw­ial­iśmy o remon­cie naszego koś­cioła. Nie chcemy brać poży­czki z banku, ale będziemy się starali swoimi fun­duszami pokryć tę trudną, ale niezbędną inwest­y­cję. Bóg zapłać rad­nym i wszys­tkim za zbieranie ofiar i tym którzy złożyli ofi­ary bezpośred­nio do nas kapłanów, wszys­tkim za zrozu­mie­nie i pomoc. Po 20 wrześ­nia radni prze­jdą za zbiórką. Stara­jmy się o złoże­nie więk­szej ofi­ary, na ile kogo stać, abyśmy nie mieli długu. Słyszymy jak są czy­tane ofi­ary, że niek­tórzy po raz kole­jny składają ofi­ary. Bóg zapłać. Proszę w pier­wszej kole­jności o zebranie ofiar tam, gdzie jeszcze nie były zbier­ane: w Michowie jeden blok Rynek II; z wiosek: Gródek, Miastkówek, Składów i Zagóźdź. Bóg zapłać za przy­go­towywanie posiłków dla ekipy cieśli: wtorek ?Anna Jedut z Rudzienka I, środa ? Zofia Korzeniowska ul. Sportowa, czwartek i piątek Zofia Chruś­ci­cka z Rudzienka I. Proszę chęt­nych o zgłaszanie się na przyję­cie pra­cown­ików w tym tygod­niu. Doty­chczas zgłosiła się osoba na wtorek.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się katechezy-​spotkania przy­go­towu­jące do I Komu­nii św. po Mszy św. o godz. 9,15.